FileCoin jest dostępny na Mainnet, przekraczając kapitalizację rynkową BTC

Długo oczekiwana zdecentralizowana sieć pamięci masowej, oparta na społeczności , FileCoin (FIL), została uruchomiona w sieci mainnet 15 października o 14:45 czasu UTC. Projekt jest rozwijany od 2017 roku i może zrewolucjonizować sposób, w jaki użytkownicy kupują i sprzedają nieużywaną pamięć masową.

Zasadniczo Bitcoin Era stara się przybliżyć dane do użytkownika końcowego, w przeciwieństwie do tradycyjnych sieci chmurowych . Zdecentralizowany model projektu jest postrzegany przez wielu jako przełom w ewolucji Internetu i przyszłości przechowywania danych.

Krótko po rozpoczęciu mainnet, jeden użytkownik twitter i Crypto YouTuber podkreślił , że FIL, native żeton projektu, uderzył w pełni rozwodnionego kapitalizacji $ 400 miliardów. O dziwo, jest to dwukrotność kapitalizacji rynkowej BTC lub więcej niż łączny rynek kryptowalut.

Na kilka godzin przed startem mainnet Binance ujawnił, że wymieni monetę w bloku 148,888. Oferował także inwestorom, którzy zdeponowali na giełdzie FIL w postaci nagród BNB o wartości 100 000 USD, do rozdzielenia między uprawnionych użytkowników.

FileCoin otrzymuje bezprecedensowe wsparcie ze strony giełd

Projekt Filecoin już spotkał się z ogromnym wsparciem społeczności kryptowalut. Jeszcze przed uruchomieniem sieci głównej FIL był już notowany na dwóch głównych giełdach – Kraken i Gemini. Inne czołowe giełdy, takie jak KuCoin i Huobi, również ujawniły plany umieszczenia tokena w momencie uruchomienia głównej sieci projektu.

Te wczesne listy są dość niezwykłe, biorąc pod uwagę, że giełdy zazwyczaj ogłaszają oferty po uruchomieniu projektów kryptograficznych w ich sieciach głównych. Wielu entuzjastów kryptowalut spekuluje, że giełdy, które wystawiły monetę, mają głębsze zrozumienie projektu i dlatego są skłonni zrobić wyjątek.

Rzeczywiście, FileCoin prawdopodobnie spowoduje fale w sektorze kryptowalut. Według współzałożyciela i dyrektora generalnego Gemini, Tylera Winklevossa, zdecentralizowany projekt jest najbardziej oczekiwanym wydarzeniem kryptograficznym od czasu uruchomienia Ethereum i Bitcoin.

Zdecentralizowana sieć pamięci masowych napotkała pewne opóźnienia w stosunku do początkowej daty uruchomienia w połowie 2019 r. Jednak utrzymał zainteresowanie branży dzięki 230 projektom i 1000 programistom gotowym do rozpoczęcia pracy nad Filecoin po uruchomieniu sieci głównej.

Ponadto około 400 górników z całego świata wzięło udział w zeszłomiesięcznej fazie testowej „Wyścig kosmiczny”, podczas której pojemność danych sieci Filecoin drastycznie wzrosła.

Więcej o Projekcie Filecoin

Projekt autorstwa Protocol Labs, Filecoin zebrał 205 milionów dolarów ze sprzedaży tokenów w 2017 roku na CoinList, ustanawiając rekord dla najbardziej podniesionych w ICO w tym czasie.

„W modelu Filecoin przechowywanie danych staje się rynkiem, na którym każdy może płacić za dostęp do przechowywania lub zarabiać, zapewniając dostęp do przechowywania danych. Zamiast 5 dostawców posiadających cały rynek przechowywania danych, korzyści ekonomiczne z przechowywania danych są rozproszone po całym świecie ”- wyjaśnił post w CoinList.

Zdecentralizowany projekt wprowadza teraz ekscytującą alternatywę dla istniejących ofert scentralizowanych pamięci masowych w chmurze, takich jak Amazon Web Services (AWS) lub Azure.