Analityk: Niedawny spadek bitcoinów nie jest taki zły

Jak wszyscy wiemy, bitcoin nie jest w najlepszym stanie. Waluta nadal zagłębia się w zapomnienie, a obecnie kosztuje około 9900 USD w momencie pisania, mimo że nieco ponad tydzień temu przekroczyła granicę 12000 USD.

Bitcoin zmierza w ciemne miejsce

Jednak według kilku źródeł, w ciągu ostatnich kilku tygodni w całej przestrzeni kryptowalut pojawiły się czerwone flagi, a Bitcoin Superstar od dawna jest narażony na ryzyko zbliżenia się do wyjątkowo niskiej pozycji na drabinie finansowej. Według cotygodniowego biuletynu Jab :

Ilościowy wskaźnik ryzyka znany z wykrywania zmian cen osiągnął poziom wykupienia 21 sierpnia, sugerując ostrożność pomimo zwyżkowego trendu.

Ponadto sytuacja była ostatnio stosunkowo niepewna w przypadku kontraktów terminowych na bitcoiny, a firmy takie jak BitMex „chwalą się” otwartą stopą procentową w wysokości około 800 milionów. Był to ten sam poziom, na którym znajdował się mniej więcej dwa tygodnie temu – kolejny okres, w którym cena bitcoina spadła.

Wygląda na to, że ostatnio w całej przestrzeni jest dużo sprzedaży. Jest prawdopodobne, że bitcoin, osiągając 12000 USD, zainspirował wiele osób do sprzedaży swoich zapasów lub przynajmniej części ich zasobów, co mogło spowodować nagły spadek do zakresu 9000 USD.

To był poważny problem wijący się w przestrzeni kryptowalut od lat. Kiedy bitcoin rośnie, powinieneś poczekać i pozwolić mu wzrosnąć jeszcze bardziej. Nie sprzedajesz w chwili, gdy zyskujesz kilka dolarów. To nie jest sposób na inwestowanie, a co więcej, naraża całą przestrzeń cyfrową na ryzyko.

Analityk w Crypto Quant wyjaśnił w wywiadzie:

Górnicy przenosili niezwykle duże ilości BTC od wczoraj… wyciągając bitcoiny ze swoich portfeli wydobywczych i wysyłając je na giełdy.

Chociaż okoliczności związane z bitcoinem wyglądają raczej ponuro w momencie pisania, nie wszyscy uważają, że jest to oznaka negatywnych rzeczy, które mają nadejść. Niektórzy nawet twierdzą, że spadek cen jest konieczny, aby bitcoin pozostał silny w nadchodzących miesiącach.

Może to nie jest taka straszna rzecz

Anonimowy analityk z Rekt Capital stwierdził niedawno:

Bitcoin potwierdził hossę makro w momencie, gdy przełamał swoją tygodniową linię trendu… Mimo to korekty cen na rynkach byków są naturalną częścią każdego zdrowego cyklu wzrostu i są konieczne, aby cena później osiągnęła wyższy poziom… Bitcoin może się cofnąć aż do 8500 USD, przy jednoczesnym utrzymaniu dynamiki wzrostu w skali makro. Powrót do tego poziomu stanowiłby „próbę ponownego testu”, w wyniku której poprzedni poziom presji po stronie sprzedającej zamienia się w nowy poziom zainteresowania po stronie kupujących… Innym sposobem myślenia o tym zniesieniu jest spojrzenie na halving bitcoina. Po każdym halvingu cena konsoliduje się w zakresie „ponownej akumulacji”, zanim przekroczy ten zakres w kierunku wzrostu, ale później wraca do szczytu zakresu w celu „ponownej próby”.